Dlaczego ryby w stawie zdychają

Pobierz

Więc tutaj poprostu też mogą też nie jeść, przerabiałem już to.. Pływają pod powierzchnią jakby były przyduszone.. 2014-04-27 14 .. normalnie nie moge z takimi odpowiedziami.. nie karmi sie ryb w zimie.. Wapno to "przepracowuje" przez całą zimę, a staw zalewa się wodą dopiero na wiosnę.. Umieraliście tak młodo, ulicami płynie wasza krew.. Uchowały mi się tylko neonki i żałobniczki.. Skrzela czerwone, skóra normalnego koloru, oko przejrzyste.. Miałem gupiki( podobno bardzo latwe w hodowli ale mi zawsze padają w przeciągu kilku dni)Czy powodem śmierci ryb w stawie na terenie skansenu mogła być niebezpieczna bakteria?. dba sie o dostep powietrza do tafli wody.. Czy możliwe jest to, że ryba atakuje rybę?. Moje akwarium mam juz dość długo.. To stolica płonie w smutku, śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.Od kilku dni z rzędu ryby zdychają, nie wiedzieć dlaczego.. Zdychają ryby które miał już parę lat i zimował.. Choroby pasożytnicze Choroby pasożytnicze atakują powierzchnię skóry i skrzela ryb.. Zauważyłem, że niektóre rybki są poranione (jeszcze nie zdechły).. bardzo realne jest że zdychaja ze wzgledu na zmianę środowiska, inne warunki, jeśli tak jest tzn że nic na to nie poradzisz; za duże ryby wpusciłes, i juz się nie dostosują do innych warunków, a wcześniej pływaly zapewne w dużo wiekszym akwenie.. 0 ocen | na tak 0%.Jul 10, 2020Ryby zachowują się jakby były uśpione (płyswają w zwolnionym tempie), nie boją się, można je wyłowić podbierakiem..

Okazuje się ...Wątek: Dlaczego zdychają?

Stawy, w których hoduje się ryby konsumpcyjne, są wapnowane następująco: Jesienią spuszcza się wodę ze stawu i sypie wapno na dno i skarpy.. Trawa nie jest wykoszona, walają się śmieci, w wielu miejscach brakuje koszy na śmieci.. Ryby też nie wpuszcza się zaraz po zalaniu, tylko po jakimś czasie.Jeśli zainfekowane zostały także skrzela: problemy z oddychaniem, szybkie oddychanie (Ryby często "wieszają się" bezpośrednio u powierzchni wody i łapią powietrze.). Tego nie wie nikt, bo Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska tego nie sprawdził.. Wodę z takich małych oczek wodnych często spuszcza się, aby po zamarznięciu nie .Duszą się powoli w foliowej torebce, a potem są zabijane młotkiem.. Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2014-04-27 14:40:13.. Opracowano na podstawie: Bednarczuk R. "Choroby słodkowodnych ryb akwariowych", Wydawnictwo EGROS .W płytkich oczkach wodnych (poniżej 100 cm głębokości) z reguły zimą panują warunki, które mogą być niekorzystne, a nawet śmiertelne dla ryb.. Zaobserwował tak jakby psujące się skrzela jeszcze u żywych ryb które podpływają pod brzeg i z czasem zdychają.. Nie wiem jakie czynniki mogły wpłynąć na wymieranie ryb tj okonie, jednak m.in giną także liny i płocie.Początkowo ryba po śmierci leży na dnie po kilku dniach wypływa bo gazy które wytwarzane są przez bakterie unoszą ją do góry ale jak tylko się ulotni gaz przez otwór w powłokach ciała np przez odbyt truchło z powrotem opada na dno..

Moje gupiki zdychają w dziwnych okolicznościach!!!

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2011 14:30. pompa powietrza podgrzewacze czy chocby snopek slomy.. Jest pasożytem bytującym pomiędzy skórą właściwą, a nabłonkiem.Mianowicie od kilku tygodni wraz z dzisiejszym dniem zdychają m.in okonie i nie wiem dlaczego.. Dostęp do Wyborcza.pl .Ze względu na swój naturalny sposób życia w płynących wodach jesiotry potrzebują dużo tlenu, więc staw musi być dobrze wentylowany, szczególnie w lecie.. Okazuje się, że zredukowana przestrzeń i mało atrakcyjne .. Staw jest dwuspadowy o powierzchni 0,5 ha, najgłebsze miesca ok 3m.. Mój problem polega na tym, że nie wiem z jakiej przyczyny zdychaja.. pierwszą rybką która "mi" zdechła była najstarsza - czyli kupiona .Dlaczego ryby w stawie zdychają ?. Staw o wymiarach ok. 17m x 10 m głębokość ok 2 m. Wykopany na łące, gdzie głównym podłożem jest TORF.. Dlatego jesienią ryby należy wyłowić z oczka wodnego i przenieść do akwarium, beczek lub mis.. Przemarzają w zimie, więc kumpel zimuje ryby w piwnicy, w akwarium.. temp w granicach 4 stopni powoduje tak duze spowolnienie .Choroba wywołuje u ryb wyraźne osłabienie, niektóre osobniki zapadają nawet w letarg.. Dużo roślinności.. W stawie ma dużo innych gatunków ale chorują tylko karpie.Stawiki dwa, połączone ze sobą, każdy ma średnicę około 3 metrów, głębokość na oko 1 metra..

Oczywiście jesiotr jest najszczęśliwszy, jeśli zainstalujesz prąd w stawie.

Dał mi próbkę wody pobraną dziś rano - niestety miałem czas pomierzyć ją dopiero po południu.. Pierwsze zdychały tylko małe ryby ale i teraz dużo co robić ?pomóżcie proszę.. Mają duzo wody .. Wszystko przez ciasnotę, którą źle znoszą.. Na samym początku była tylko parka rybek, po jakims czasie było juz dużo wiecej.. Do parku chętnie zaglądają głogowianie, oby mogli .1 day agoTeraz jak mam wymienioną wodę w oczku na te z sieciówki to zauważyłem, że po 2 tygodniach gdzieś zaczęły mi padać ryby.. Pomocy!Choroby ryb stawowych dzieli się ze względu na czynnik je wywołujący.. Wyniki pomiarów:Moderator: ModTeam.. Pojedyncze sztuki.. Ryby wydzielają też śluz w większych ilościach.zneutralizowac.Inne ryby nie zdychaja karas karp amury.. POMOCY!. Zrobił zdjęcia i chciałem zapytać może ktoś z was kojarzy co to za choroba i jak ja leczyć?. - W grudniu ryby umierają słuchając kolęd - przypominają obrońcy zwierząt z fundacji Viva.. jest zmiennocieplna.. Kulorzęsek powoduje na skórze ryb powstawanie drobnych krostek- wrażenie obsypania kaszką.. W oczku wodnym mam też roślinki w doniczkach, ale myślę, że przez te rośliny rany sobie nie zrobiły.. Za ciepło, d. h. powyżej 20 stopni woda nigdy nie może być, czego zwykle unika się przy .Rybki w akwarium robią się agresywne.. Od tego czasu miałem już dość dużo rybek..

Od razu po wymianie dodałem trochę wapna do wody, wcześniej ...Ryby w stawach ciągle zdychają po mroźnej zimie.

O tym, że coś niepokojącego dzieje się z wodą w stawie w Muzeum Wsi Lubelskiej, napisaliśmy we wtorek.Jun 14, 2022itp.. Wyświetl posty z ostatnich:zdychaja mi ryby w stawie staw ma ciągle podlaczenie do wody dokładniej wodospad oraz odpływ staw ma wymiary 15m /6m sa tam ryby takie jak wzdręga ,lin ,karaś,amur,karp,tołpyga nie ma tam drapieżnych ryb niektóre ryby maja biale plamki na grzbiecie glebokosc stawu to 2m jest tez kładka pod ktora ryby siedza wiekszy czas ,ryby nie sa ospale nie da …Dlaczego ryby w stawie zdychają ?. oraz odpowiednio zbilansowanej diety, bogatej w witaminy (co wzmocni ich odporność), a także zachowanie ostrożności przy nabywaniu nowych rybek (aby kupować tylko zdrowe osobniki).. (Przeczytany 2813 razy) MenschFeind.. U innych następuje przyspieszenie oddechu, martwica skrzeli, gałki oczne ulegają zapadnięciu, na skórze pojawiają się blade plamy.. Nowy Płeć: .. « : Czerwiec 10, 2007, 20:41:57 » Mam pytanie Akwa mam już pół roku..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt