Dni tygodnia po niemiecku rodzajniki

Pobierz

Ich budowa równie nie przysporzy Wam wielu trudności.. Jest to doskonały sposób na szybką powtórkę podstawowych zagadnień z języka niemieckiego.Jak nazywać miesiące po niemiecku.. W języku niemieckim wszystkie rzeczowniki oznaczające dni tygodnia są rodzaju męskiego i poprzedzone są rodzajnikiem "der".Jun 12, 2022Przy okazji podam tutaj kilka naprawdę ciekawych przykładów.. ; Dienstag - Składa się ze słów der Dienst - służba, posługa i .3 days agoLekcja zawiera aż 42 fiszki, z których poznasz nie tylko akcesoria szkolne, ale także przypomnisz sobie przedmioty szkolne oraz dni tygodnia.. Po skończeniu tego etapu można przejść do następnego, gdzie za pomocą strzałek góra/dół należy uporządkować kolejność dni tygodnia.Jak brzmią nazwy dni tygodnia po niemiecku; Jak odmienia się czasownik haben; W nagraniu usłyszysz jak zawsze dialog, który możesz wykorzystać w rozmowie z koleżanką lub kolegą z Niemiec.. Dienstag - wtorek, a dosłownie dzień Tyra, czyli nordyckiego boga prawa i wojny.. Rodzajnik niemiecki przekazują jaki rodzaj, liczbę i w jakim przypadku jest rzeczownik.der Oktober - październik.. der Montag - poniedziałek.. 2016-01-07 15:35:26 Jak jest po Niemiecku dni tygodnia , pory roku, miesiace?. W poniedziałek.. Mittwoch - środa, pochodzi od słowa "Mitte" - środek i "Woche" tydzień i dosłownie oznacza środek tygodnia.W języku niemieckim każdy z dni tygodnia ma rodzajnik der..

Skróty dni tygodnia po niemiecku.

Sam miesiąc po niemiecku to Der Monat.Opiszemy tutaj dla Was miesiące po niemiecku, ich skróty oraz przykładowe zdania, w których mogą się one pojawić.. Zauważ, że wszystkie dni tygodnia poza środą kończą się na "tag": DE.. Mittwoch - środa, pochodzi od słowa "Mitte" - środek i "Woche" tydzień i dosłownie oznacza środek tygodnia.Dni tygodnia po niemiecku: w języku niemieckim każdy dzień tygodnia ma rodzajnik der, a odpowiadając na pytanie o dzień tygodnia wann?. Jeśli chcemy powiedzieć, że coś wydarzyło lub wydarzy się w danym dniu tygodnia, stosujemy słówko am.. der Morgen - rano der Vormittag - przedpołudnie der Mittag - południe der Nachmittag - popołudnie der Abend - wieczór die Nacht - noc die Mitternacht - północ Pory dnia z przyimkami Podobnie jak z dniami tygodnia, pory dnia łączą się prawie wszystkie z przyimkiem " am ".Skąd pochodzą nazwy niemieckich dni tygodnia?. Miesiące po niemiecku, podobnie jak dni tygodnia, są bardzo przydatne do opisywania czasu, np. podczas podawania daty po niemiecku.. Freitag - piątek.. Niemal wszystkie dni tygodni (wyjątek stanowi ŚRODA - MITTWOCH) kończą się na "-TAG".. Bez problemu będziesz wymieniał także pory roku po niemiecku, takie jak der Winter, czy der Sommer.. Ale uwaga, "noc" jest rodzaju żeńskiego - die Nacht.Jak są dni tygodnia po niemiecku?.

PL.Dni tygodnia w języku niemieckim mają rodzajnik "der".

Jeżeli czynność jest wykonywana regularnie w dany dzień tygodnia: w poniedziałek - montags [montaks]Rodzajnik der, właściwy dla rodzaju męskiego, mają więc: rzeczowniki oznaczające nazwy dni tygodnia, miesięcy, pór roku, pór dnia, stron świata ( der Montag - poniedziałek, der Mai - maj, der Nachmittag - popołudnie, der Osten - Wschód).. Wszystkie dni tygodnia w języku niemieckim podobnie jak .W przypadku dni tygodnia nie ma niemiłych niespodzianek i wyjątków - wszystkie mają rodzajnik "DER".. Jeśli chcemy napisać np. w czwartek piszemy am Donnerstag.. Montag - na pierwszy rzut oka Montag składa się ze słowa der Mond - księżyć i der Tag - dzień czyli dzień księżyca.. Kliknij w link, aby za darmo pobrać i wydrukować listę słówek z "Miesiące"!. Dienstag - wtorek, a dosłownie dzień Tyra, czyli nordyckiego boga prawa i wojny.. zapraszamy także do innych naszych lekcji: dni tygodnia po niemiecku czy miesiące po niemiecku.. der Freitag - piątek.. Dni tygodnia po niemiecku der Montag poniedziałek der Dienstag wtorek der Mittwoch środa der Donnerstag czwartek der Freitag piątek der Samstag sobota der Sonntag niedziela Przy okazji moglibyśmy poznać słówka ala dzień, czy jutro.Dni i miesiące - w tym zadaniu interesują nas tylko 2 pierwsze etapy..

Zacznijmy od 7 standardowych nazw dni tygodnia.

2010-11-22 19:18:19; .. April,Mai,Juni,Juli,August,September,Oktober,November teraz dni tygodnia Wochentage-Dni tygodznia Nazwy dni tygodnia mają zawsze rodzajnik-"der" Montag-Poniedziałek Dienstag-Wtorek Mittwoch-Środa Donnerstag-Czwartek Freitag-Piątek Samstag-Sobota Sonntag-Niedziela Powinno byc dobrzeRodzajniki niemieckie - podsumowanie.. - kiedy?. Słowo to pochodzi od Mond - księżyc i Tag - dzień, czyli poniedziałek to dosłownie dzień księżyca.. używamy zawsze przyimka am- am Montag - w poniedziałek.CO OZNACZAJĄ DNI TYGODNIA PO NIEMIECKU: Montag - poniedziałek.. Samstag - sobota ( Sonnabend - rzadziej stosowane) Sonntag - niedziela.. Powtarzając nowe wyrażenia nauczysz się opowiadać, kiedy masz czas na spotkanie z koleżanką.. Słowo to pochodzi od Mond - księżyc i Tag - dzień, czyli poniedziałek to dosłownie dzień księżyca.. Rodzajnik nieokreślony występuje tylko w liczbie pojedynczej.. Według nordyckiej mitologii dzień ten został nazwany na cześć boga ksieżyca Mani, brata bogini słońca, która to nosiła imię Sunna.. Potrzebujesz poznać nazwy dni tygodnia po niemiecku.Dni tygodnia Dni tygodnia 2 Zawody Zawody 2 CzasownikMenu Toggle Odmiana czasownika haben (mieć) Odmiana czasownika haben 2 Odmiana czasownika sein (być) Odmiana czasownika sein 2 Odmiana czasowników nieregularnych Odmiana czasowników nieregularnych 2 Czas przeszły Perfekt Czasowniki w czasie Perfekt Perfekt - "haben" czy "sein"?CO OZNACZAJĄ DNI TYGODNIA PO NIEMIECKU: Montag - poniedziałek..

Dni tygodnia po niemiecku mają rodzajnik "der" i pisze się je wielką literą.

Poza środą (Mittwoch) wszystkie dni tygodnia kończą się wyrazem "-tag", czyli "dzień".Nazwy dni tygodnia po niemiecku.. :) 2010-09-05 09:07:00 Czy może ktoś wypisac mi po niemiecku dni tygodnia , miesiące i liczby do 31?. W pierwszym z nich należy za pomocą strzałek prawo/lewo tak przestawić litery, aby powstał poprawny zapis nazwy dnia tygodnia.. Rodzajnik może być określony (der,die,das), nieokreślony (ein, eine), może go nie być wcale (rodzajnik zerowy) lub może być przeczący (kein).. der Samstag - sobota (Możesz się spotkać też z wyrazem "der Sonnabend".). 2012-09-09 17:15:21Pory dnia po niemiecku również piszemy z dużej litery..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt